Απομακρύνεται το πλεονέκτημα έδρας

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε χθες (8/3) στη Μαδρίτη την τρίτη συνεχόμενη ήττα στη Euroleague, χάνοντας από τη Ρεάλ με 92-75, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής.

Η «βασίλισσα» σημείωσε τη 15η φετινή νίκη στη διοργάνωση, ενώ για τους «πράσινους», που είδαν το στόχο της τετράδας να απομακρύνεται ακόμη περισσότερο, ήταν η 11η ήττα.

lang="en" dir="ltr">What a win for @RMBaloncesto pic.twitter.com/pbejPZVznO

EuroLeague (@EuroLeague) March 8, 2018

«Χέρι χέρι» πήγαν οι δύο ομάδες μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων (που εκμεταλλεύτηκαν τον τραυματισμό του Καλάθη στο δεύτερο δεκάλεπτο) άλλαξε τις ισορροπίες στο τρίτο δεκάλεπτο.

Η ελληνική ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει στο τελευταίο μέρος, όμως η Ρεάλ είχε βρει ρυθμό επιθετικά, φτάνοντας τελικά σε μία ευρεία νίκη.

Ο Τζέιμς οδήγησε επιθετικά τον Παναθηναϊκό που στερήθηκε των υπηρεσιών του τραυματία Παππά.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-37, 64-55, 92-75

Το άρθρο Απομακρύνεται το πλεονέκτημα έδρας εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.