Αμφισβητούμενο γκολ: Απίθανο fair play στη Σκωτία

Ο προπονητής της Ρέιντζερς, Μάικλ Μπιλ, έδωσε εντολή στην ομάδα του να αφήσει την Πάρτικ Θιστλ να σκοράρει, αφού η ομάδα του σημείωσε αμφισβητούμενο γκολ.

Stop what you're doing right now and watch this!

Malik Tillman gives Rangers the lead in controversial circumstances which infuriates the visitors

Michael Beale then steps

in and orders his side to allow Partick Thistle to score #ScottishCup | @ScottishCup pic.twitter.com/iUOtLalNGO

— Viaplay Sports UK (@ViaplaySportsUK) February 12, 2023

Με το ρολόι να δείχνει το 71ο λεπτό και το σκορ να είναι στο 1-1, ο Μαλίκ Τίλμαν δεν τήρησε το fair-play, έκλεψε τη μπάλα από ανυποψίαστο αντίπαλο και έκανε το 2-1, ενώ όπως ήταν αναμενόμενο ακολούθησε σύρραξη. Αφού όλα ηρέμησαν, ο προπονητής της Ρέιντζερς, Μπιλ, φάνηκε να δίνει εντολή στους παίκτες του να αφήσουν τη Θιστλ να πετύχει άμεσα την ισοφάριση.

Τελικά η Ρέιντζερς γέλασε… τελευταία, καθώς ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Τζέιμς Σαντς σφράγισε τη νίκη με 3-2 και την πρόκριση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης.

"This football club is built off high standards and we want the best for the game!"@RangersFC manager Michael Beale speaks on his display of sportsmanship today as well as other topics #ScottishCup | @ScottishCup pic.twitter.com/mW1VbFsb04