Βέροια – Παναθηναϊκός 1-0: Έμεινε από καύσιμα

O Παναθηναϊκός από εκεί που δεν έχανε ούτε με αίτηση, τώρα δεν μπορεί να κερδίσει και γνώρισε την δεύτερη σερί ήττα και μάλιστα εκτός έδρας αυτή τη φορά από την Βέροια με 1-0...

Τα τελευταία γεγονότα που έχουν συμβεί στον Παναθηναϊκό, η αφαίρεση βαθμών και η αδικία που υπέστη η ομάδα στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο έχουν επηρεάσει κατά πολύ όλους τους ποδοσφαιριστές που βλέπουν ότι

το πρωτάθλημα έχει κριθεί.

Στο ματς ο Παναθηναϊκός δεν υπήρχε, δεν μπορούσε να δημιουργήσει φάσεις, τα αμυντικά του χαφ ήταν ανύπαρκτα και με δεδομένο την πολύ καλή εμφάνιση της Βέροιας ήταν λογικό και επόμενο να έρθει η νίκη για την ομάδα της Ημαθίας, παρότι το γκολ μπήκε από το πρώτο ημίχρονο και ο Παναθηναϊκός είχε τον χρόνο, μαθηματικά να αντιδράσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «πράσινοι» προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις για να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως δεν είχαν τα αποθέματα για να το κάνουν. Η Βέροια από την πλευρά της είχε τις ευκαιρίες να βάλει και δεύτερο γκολ, δεν τις μετουσίωσε και το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους.

Οι συνθέσεις:

Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Μαραγκός, Όστοϊτς, Αμαραντίδης, Μπαλάφας, Βεργώνης, Μπαργκάν (45'+ λ. τρ. Ντουμίτρου), Γεωργιάδης (64' λ. τρ. Τάτος), Μπεν, Κάμπορα (76' Νέτο)

Παναθηναϊκός: Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδης, Νάνο, Πράνιτς, Μέντες (46' Λαγός), Νίνης (59' Ατζαγκούν), Μαυρίας, Καρέλης, Πέτριτς

The post Βέροια – Παναθηναϊκός 1-0: Έμεινε από καύσιμα appeared first on KoolNews.