Στο 1-1 Παναθηναϊκός και Λεβαδειακός

Με απώλειες μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας ο Παναθηναϊκός, καθώς στην πρεμιέρα της έμεινε στο 1-1 στο ΟΑΚΑ με τον τυπικά γηπεδούχο Λεβαδειακό, ο οποίος προηγήθηκε στο 77' με τον Κώτσιο, για να ισοφαριστεί στο 84' με πέναλτι του Πράντιτς.

Εντελώς άχρωμος και άνευρος ο Παναθηναϊκός στο α' ημίχρονο, δεν κατάφερε να απειλήσει

ουσιαστικά τον σαφώς πιο ορεξάτο, πιο οργανωμένο και σε κάποιες περιπτώσεις πιο επικίνδυνο Λεβαδειακό.

Στους ίδιους ρυθμούς άρχισε να κυλά και το β' ημίχρονο, αλλά με μια σοβαρή απώλεια για την αθηναϊκή ομάδα, καθώς ο Μπεργκ αποχώρησε τραυματίας στο 58'.

Ωστόσο είχε ένα πεντάλεπτο ξέσπασμα όπου έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες, με τον Καρέλη στο 65' και τον Ατζαγκούν στο 68' και το "πλήρωσε" αυτό δέκα λεπτά αργότερα (77'), όταν σε εκτέλεση κόρνερ ο Κώτσιος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της παλιάς του ομάδας.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 84'. Ο Ατζαγκούν βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Μαχαίρα, ο διαιτητής Θάνος έδωσε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Πράντιτς.

Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν κι ένα δεύτερο γκολ και να πάρουν τη νίκη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

The post Στο 1-1 Παναθηναϊκός και Λεβαδειακός appeared first on KoolNews.