Επιστροφή στις 5άρες για τον Ολυμπιακό με μαέστρο τον Τσόρι Ντομίνγκες

21:47 8/2/2014 - Πηγή: KoolNews

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσόρι Ντομίνγκες, που πέτυχε ένα γκολ (59') και δημιούργησε άλλα τρία σε Πέρες (69'), Ολαϊτάν (70') και Μανιάτη (85'), ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα 5-0 από τη Βέροια, στο ματς που έκλεισε τη βραδιά του Σαββάτου για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα. Ο Ολαϊτάν διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό σκορ.

Στις

υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας:

Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη 2-0

Με γκολ του Μίνγκα στο 8' και του Πετρόπουλου στο 68' ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε δίκαια 2-0 την Ξάνθη στη Ριζούπολη, για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες στο τελευταίο τέταρτο, λόγω αποβολής του Φλίσκα με 2η κίτρινη κάρτα.

Πλατανιάς-Εργοτέλης 0-1

Με γκολ του Διαμαντάκου στο 44', ο Εργοτέλης πέτυχε σημαντική νίκη με 1-0 μέσα στα Χανιά επί του Πλατανιά, στο «ντέρμπι» της Κρήτης για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.