Ο Ατρόμητος επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Η Βέροια κέρδισε τη Νίκη Βόλου και πλησίασε τον Αστέρα στον πόντο...

Βέροια – Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου παραδόθηκε στις ορέξεις της Βέροιας, η οποία κέρδισε την προβληματική ομάδα της Μαγνησίας με 2-0. Η «Βασίλισσα» έβαλε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 38' ο Κάμπορα άνοιξε το σκορ και στο 86' ο Καλτσάς διαμόρφωσε το τελικό

2-0.

Οι συνθέσεις:

Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Αμαραντίδης, Μπράβο, Βεργώνης, Βάθκεθ (87' Άρτσε), Καλτσάς, Μπεν, Μπαργκάν (81' Ντουμίτρου), Κάμπορα (68' Βούκιτς).

Νίκη Βόλου: Δήμιζας, Μαρινάκης, Ίβενς, Αργύρης, Τσουκάνης (65' Τσουκάνης), Μαχλέλης (81' Τζιώρας), Καρασαλίδης, Μουζακίτης, Μάρτινς, Αναστασόπουλος (87' Γιαννιτσάνης), Σκούρτης.

Ατρόμητος – Λεβαδειακός

Ο Ατρόμητος ήθελε να επιστρέψει στις νίκες μετά από την ήττα στα Γιάννινα από τον τοπικό ΠΑΣ και το κατόρθωσε με τον Θανάση Παπάζογλου από το 7° λεπτό του αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Νάστος, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Κοντοές, Πίτου Γκαρσία (81' Δημούτσος), Αγκουαζί, Ούμπιδες, Μπρίτο (64' Καραμάνος), Ναπολεόνι (75' Φάμπιο), Παπάζογλου.

Λεβαδειακός: Σηφάκης, Γεωργιάδης, Τομάς, Κώτσιος (41' Μάγκας), Βούκτσεβιτς, Σκέμπης, Ζιτό, Σάντσες (75' Γκόμες), Κονέ, Oρτέγκα (34' Σοτέλο), Μάντζιος.

Παναιτωλικός – Πλατανιάς Χανίων

Οι γηπεδούχοι έκαναν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο και στο 24' ο Μπεχεράνο άνοιξε το σκορ. Το παιχνίδι απέκτησε ιδιαίτερη σημασία στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πλατανιά Χανίων να πιέζει για την ισοφάριση, όμως τελικά το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Κέβιν, Κούσας, Ετζενγκουελέ, Μπεχαράνο, Γοδόι, Καλογέρης (Μαλεζάς 86'), Μύγας (Κόρμπος 61'), Μαρτίνες, Καπέλ, Άλβες (Βασιλείου 69').

Πλατανιάς Χανίων: Ολιμπά, Δημήτρης, Ιτουά, Νέπλιακ, Κουλιμπαλί, Μαχαμάτ, Τετέ, Μενδρινός (Γιακουμάκης 80'), Μιλούνοβιτς (Φιγκέιρα 71'), Τσουράκης (Τσοντάκης 75'), Ναζλίδης.

ΟΦΗ – Καλλονή

Ικανοποιημένη θα πρέπει να είναι η Καλλονή με τον βαθμό της ισοπαλίας καθώς ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και παρότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Χουάνμα, οι γηπεδούχοι δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με τον Μακρή.

ΟΦΗ: Λορία, Στάθης, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μονιάκης (54' Αρτόλα), Μπανούσης (72' Ροβίθης), Μακρής, Λαμπρόπουλος (84' Μεϊτέ), Μιλιάζες, Μερεμπασβίλι, Πετρόπουλος.

Καλλονή: Χογκ, Αντέτζο, Βαλιός (63' λ. τρ. Μπαρέρα), Αναστασιάδης, Γιορέντε, Κεϊτά, Καλτσάς, Τσαμπούρης (66' λ. τρ. Πιπίνης), Στεφάνοβιτς, Καμαρά (46' Ναβάρο), Χουάνμα.

The post Επέστρεψε στις νίκες ο Ατρόμητος, εύκολα η Βέροια, το κράτησε μέχρι τέλους ο Παναιτωλικός, στο 1-1 ΟΦΗ και Καλλονή appeared first on KoolNews.