O ΠΑΟ τις ευκαιρίες και ο ΠΑΟΚ τα γκολ – Ο πρώτος έχασε, ο δεύτερος σάρωσε!

22:05 5/2/2014 - Πηγή: KoolNews

Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν ο μεγάλος νικητής με 1-0 κόντρα στον άτυχο Παναθηναϊκό που είχε πολλές ευκαιρίες στο ματς που έγινε στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας. Οι Αρκάδες με αυτή τη νίκη ανέβηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας με 42 βαθμούς, δύο περισσότερους από τους «πράσινους». Το ματς έγινε στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας και το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Καράσκο στο 54ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μπαντής, Λούι, Κοντοές, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ουσέρο, Εντό, Μουνάφο, Μπαράλες (88’ Χουάνμα),

Ντε Μπλάσις (78’ Τσαμπούρης), Καράσκο (67’ Ζησόπουλος).

Στον πάγκο: Γεωργακόπουλος, Κάφα, Σέτι, Γκρατσίνι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Λαγός, Αμπέντ, Ατζαγκούν, Μπεργκ, Ζέκα, Κλωναρίδης (75’ Καρέλης).

Στον πάγκο: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Μαρινάκης, Δώνης, Ντίνας.

ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 5-0

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον ΟΦΗ, αλλά ανεβάζοντας θεαματικά την απόδοσή του στην επανάληψη έφτασε σε ευρύτατης έκτασης νίκη με 5-0 (4΄ Αθανασιάδης, 61΄ Σαλπιγγίδης, 74΄ Νάτχο, 80΄ Χούσεν, 86΄ Μαντούρο) επί της ομάδας του Ηρακλείου, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής, επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά την ήττα από τον Πλατανιά.

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Λίνο, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Σκόνδρας, Κάτσε, Μαντούρο, Νίνης (64’ Λούκας), Βούκιτς (70’ Νάτχο), Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης (76’ Χούσεν)

Στον πάγκο: Γιακουμής, Κίτσιου, Ινσαουράλδε, Λάζαρ

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Φερνάντεζ, Στάθης, Μιλιάζες, Μπαρέιρο, Τριποτσέρης, Βερόν (64’ Ροβίθης), Μακρής, Κουτσιανικούλης, Μπούρμπος (76’ Σίσιτς), Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης

Στον πάγκο: Αγριμάκης, Μπανούσης, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Ντούντου

Δείτε ΕΔΩ αναλυτικά τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 23αγωνιστικής.