Ζίκο: «Νομίσαμε πως τελείωσε»

Στο ότι οι παίκτες του νόμισαν πως ο αγώνας τελείωσε μετά το 2-0, απέδωσε το κακό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος ο Ζίκο, που στάθηκε στις πολλές χαμένες ευκαιρίες.Η εικόνα του Ολυμπιακού σε ένα ακόμα ματς ήταν διπρόσωπη. Από το καλό πρόσωπο του πρώτου μέρους, στο κακό της επανάληψης. Μετά τον αγώνα με την Λάρισα όπου οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-1 ο Ζίκο τόνισε: «Στο ποδόσφαιρο δεν πρέπει να χάνεις τις ευκαιρίες και να βάζεις τα γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο θα έπρεπε να είχαμε τελειώσει δεν το κάναμε και φάγαμε το γκολ με συνέπεια να τελειώσει έτσι όπως τελείωσε το ματς».Για ψυχολογία: «Δεν υπάρχει θέμα ψυχολογίας, όπως φάνηκε και στο πρώτο μέρος όπου μπήκαμε δυνατά. Ενδεχομένως να νομίσαμε ότι ο αγώνας τελείωσε γι' αυτό υπήρξε αυτό το τέλ