Ξανά ο Γιάχος στο Παγκρήτιο

Ο Θανάσης Γιάχος θα είναι ξανά ο διαιτητής για τη διεξαγωγή του δευτέρου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο μεταξύ του Εργοτέλη και του Ολυμπιακού, που θα γίνει την Τετάρτη (17:00).
Ο διαιτητής που σφύριξε την έναρξη και πήρε την απόφαση για διακοπή της αναμέτρησης του Εργοτέλη με τον Ολυμπιακό, Θανάσης Γιάχος, θα σφυρίξει και το δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρήτιο,
όπως ορίστηκε από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας. Ο ρέφερι από το Σύνδεσμο Χίου είχε διακόψει τον εν λόγω αγώνα λόγω των κακών καιρικών συνθηκών και την Τετάρτη θα τον ολοκληρώσει.

Βοηθοί του θα είναι οι Πέτρος Τρύφων του Συνδέσμου Δράμας και Δημήτρης Γούκος από το Σύνδεσμο Ηπείρου, ο οποίος θα πάρει τη θέση του Δημήτρη Τσιμπίδη, που είχε ακυρώσει το γκολ του Βασίλη Τοροσίδη. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Κύρκος από το Σύνδεσμο Ηπείρου, αντί του Σταύρου Τριτσώνη, ενώ παρατηρητής θα είναι ο Γιώργος Αμυγδαλής από το Σύνδεσμο Σερρών. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι το πρώτο μέρος ανάμεσα στις δυο ομάδες έληξε χωρίς