Βέλ(λι)ος στο τέλος!

Με πρωταγωνιστή για ακόμα μια φορά τον Απόστολο Βέλλιο ο Ηρακλής πήρε την ισοπαλία 2-2 από τον Ατρόμητο σε αναμέτρηση που έγινε για την ενδέκατη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ στο Καυταντζόγλειο Στάδιο. Η ομάδα του Περιστερίου προηγήθηκε με τα γκολ των Μπρίτο (18') και Περόνε (22') για να μειώσει ο «Γηραιός», αρχικά, με τον Γιάκομπ στο 55' και να ισοφαρίσει με τον νεαρό επιθετικό στις καθυστερήσεις του αγώνα. Σωστά ακυρώθηκε και δεύτερο γκολ του Γιάκομπ στις καθυστερήσεις ως επιθετικό φάουλ στο Μιχαηλίδη. Στα πρώτα δέκα λεπτά ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε νωρίς δυο καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Μόλις στο 2' ο Μιλάνο, έπειτα ωραία ενέργεια, επιχείρησε το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά αυτό πέρασε άουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ντίκα δεν εκμεταλλεύτηκε το λάθος τ