Τρίκαλα για... φίλημα!

Τα Τρίκαλα διέλυσαν και την Ηλιούπολη με 4-0 και συνεχίζουν τις εκπληκτικές εμφανίσεις, ενώ δύσκολη νίκη πήρε ο ΠΑΣ απέναντι στην ουραγό Καλλιθέα. Έσπρωξε και άλλο την Καρδίτσα προς τον υποβιβασμό η Βέροια (2-0).Δύσκολα ο ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ δεν ήταν καλός απέναντι στην ουραγό Καλλιθέα και πήρε δύσκολα τη νίκη με 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν με άνεση το μηδέν στην άμυνά τους και στη μοναδική καλή στιγμή που δημιούργησαν,
παραλίγο να ανοίξουν το σκορ, καθώς η κεφαλιά του Πινδώνη κατέληξε στο δοκάρι του Κηπουρού. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ κατάφερε να προηγηθεί στο 53', όταν έπειτα από κόρνερ του Σκούφαλη, ο Σιαλμάς έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπακαγιόκο με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 61' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Παπαναστασίου, όμως πολύ γρήγορα οι Γιαννιώτες επανέφεραν τις ισορροπίες, καθώς στο 64' ο Τζάνης έδωσε ξανά το προβάδισμα στον ΠΑΣ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σκούφαλης με έξυπνη προβολ