Τριάρα… σωτηρίας για Πανθρακικό!

17:03 7/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Το αποφασιστικότερο βήμα παραμονής στην Football League έκανε στην Κομοτηνή ο Πανθρακικός νικώντας με 3-1 τον Λεβαδειακό που… ξεχνάει την απευθείας άνοδο στην Σούπερ Λίγκα!Οι Βοιωτοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν σημαντική ευκαιρία να πάρουν… κεφάλι στο σκορ με τον Ντιμπαλά όταν βγήκε απέναντι από τον Κουτσόπουλο, όμως ο γκολκίπερ του Πανθρακικού κέρδισε… την πρώτη από τις πολλές μάχες που έδωσε στο ματς.

Παρά
την χαμένη ευκαιρία ο Λεβαδειακός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ψάχνοντας το γκολ, όμως αυτός που το βρήκε και μάλιστα σε… σημείο κλειδί ήταν ο Πανθρακικός. Συγκεκριμένα στο 43΄με κοντινό πλασέ ο Αρσενίεβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη και έστειλε την ομάδα του προηγούμενη με 1-0 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Με την έναρξη της επανάληψης ο τεχνικός του Λεβαδειακού έκανε και την δεύτερη αλλαγή του με τον Κοιλιάρα στην θέση του Αλεξίου έτσι ώστε να γίνει πιο επιθετικό το σχήμα. Τελικά επαναλήφθηκε το σκηνικό του πρώτου μέρ