Τριάρα και… μένει στο κόλπο!

20:02 7/2/2011 - Πηγή: Gazzetta
Αφού αρχικά καρδιοχτύπησε, στην συνέχεια ο ΟΦΗ βρήκε τις λύσεις και κέρδισε εύκολα 3-1 τον Ιωνικό παραμένοντας σε τροχιά ανόδου! Δυο γκολ πέτυχε ο Καπάνταης, ενώ ο Αγρίτης πέτυχε το τέρμα της ισοφάρισης!

Το 0-1 του Ιωνικού στο «Γεντί Κουλέ» μόλις στο 12’ από το γκολ του Βλάχου (τραγικό λάθος του Μπούρμπου)… καρδιοχτύπησε τους Κρητικούς. Άλλωστε περιθώρια γκέλας δεν υπήρχαν μιας και το ζητούμενο ήταν μόνο το
τρίποντο.Τελικά αφού ακυρώθηκε γκολ των γηπεδούχων χωρίς κανείς να καταλάβει κανείς, το ημίχρονο έκλεισε με τον ΟΦΗ να είναι μπροστά στο σκορ. Αρχικά στο 32΄ο Αγρίτης ισοφάρισε σε 1-1 και λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, στο 43΄ο Καμπάνταης έδωσε στην ομάδα του Ηρακλείου το προβάδισμα (2-1)!Ο Ιωνικός έχει δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Βλάχο, όμως στην επανάληψη μόνο ο ΟΦΗ… υπήρχε μέσα στο γήπεδο. Έτσι στο 68΄και πάλι ο Καπάνταης αλλά αυτή την φορά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρακόπουλου και «κλείδωσε» την σημαντική νίκη