Του έσβησε τα... φώτα ο Ίκαρος

Ο Ηλυσιακός υπέστη... μπλακ άουτ σε ακόμη ένα δεύτερο ημίχρονο κι ο Ίκαρος με κορυφαίο τον νεοαποκτηθέντα Λανς Χάρις πήρε το... θρίλερ με 72-70 για την 7η αγωνιστική της Α1.
Ο Ηλυσιακός άρχισε πολύ καλά το παιχνίδι κι ανατρέποντας την αρχική καλή εκκίνηση του Ικάρου κατάφερε να ισορροπήσει το ματς, περνώντας τη μπάλα κοντά στο καλάθι στα χέρια του Μπάξτερ. Οι φιλοξενούμενοι έμεναν σταθερά μπροστά στο σκορ (14-19 στο 8'), περιορίζοντας τις απώλειες στην άμυνα.
Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, με τον νεοαποκτηθέντα Λανς Χάρις να δείχνει ότι δεν χρειάζεται αρκετό χρόνο προσαρμογής και
τον Τόμπσον να μένει σε σταθερά υψηλά επίπεδα απόδοσης σε ακόμη ένα παιχνίδι έφεραν το ματς στα μέτρα τους προηγούμενοι με 24-21 στο 12'.

Ο Κώστας Φλεβαράκης περιόρισε τη δράση των παικτών του Ικάρου μέσα στη ρακέτα κι έτσι κράτησε τους γηπεδούχους χωρίς σκορ για έξι λεπτά με συνέπεια να περάσει ο Ηλυσιακός μπροστά στο σκορ με 24-33 (18'), τρέχοντας σερί 12-0. Οι Κυρίτσης και Καρύδας συνέθεσαν απ