Τον… Κομμάτιασε!

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση το Μαρούσι επιβλήθηκε με 81-76 του ΠΑΟΚ στο κλειστό του Αγίου Θωμά, έχοντας για πρωταγωνιστή στο έξτρα πεντάλεπτο τον Νέστορα Κόμματο...Άξιοι συμπαραστάτες του ήταν οι Μπάγκαριτς, Γκαγκαλούδης και Ουίντεν ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος, Μάρσαλ και Γκρέι.Το Μαρούσι διατηρούσε το προβάδισμα στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου αν και ο ΠΑΟΚ φρόντιζε να διατηρείται σε κοντινή απόσταση.
Η ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή έκλεισε την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 22-19, ενώ στο 16’ ξέφυγε με +6 (33-27) πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους με 39-38. Οι Ουίντεν, Μπάγκαριτς και Γκαγκαλούδης ήταν οι ηγέτες των γηπεδούχων ενώ για τον «Δικέφαλο του Βορρά» οι Γκρέι Παπαδόπουλος και Μάρσαλ τον οδηγούσαν στην επίθεση.

Με την έναρξη της επανάληψης ο ΠΑΟΚ προσπέρασε με 39-42 (22’) αλλά το Μαρούσι ξαναπήρε τα ηνία και προηγήθηκε με 47-42 στο 25’. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το συγκρότημα του Σ