Τον έσωσε ο Αγρίτης

Το γκολ του Αγρίτη τέσσερα λεπτά πριν το τέλος έδωσε στον ΟΦΗ τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Καλαμάτα στον αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β'Εθνικής. Οι Μεσσήνιοι είχαν προηγηθεί με τον Χατζή στο 34', αλλά ο έμπειρος επιθετικός ισοφάρισε σε 1-1 και γλύτωσε τους Κρητικούς από την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα. Η Καλαμάτα θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο γκολ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αλλά ο Χατζής απέτυχε να νικήσει τον Βεζυρίδη. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς, πίεσαν και εν τέλει ισοφάρισαν με τον Αγρίτη, ενώ λίγο αργότερα είχαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν και το διπλό. Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής: Δόξα Δράμας-Πιερικός 2-1 Καλαμάτα-ΟΦΗ 1-1 Αγροτικός Αστέρας-Διαγόρας 27/9 Ολυμπιακός Βόλου-Ηλιούπολη 27/9