Το σούπερ καπ στον Ν. Μυλότοπο

Το πρώτο τρόπαιο της χρονιάς ανήκει στον Ν. Μυλότοπο, που κατάφερε να κερδίσει με 2-0 δύσκολα τον Ολυμπιακό Γαλατάδων και να κατακτήσει για πρώτη φορά στην ιστορία του τον τρόπαιο του σουπερ καπ Πέλλας.

Το ματς ήταν αμφίρροπο και διεξήχθη μέσα σε τρομερή ζέστη, που φυσιολογικά δυσχέρανε τις προσπάθειες όλων των παικτών. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με την ομάδα του Μ. Αλεξάνδρου να έχει μια ελαφρά υπεροχή,

στην επανάληψη οι Γαλατάδες έγιναν πιο επιθετικοί, ο Ν. Μυλότοπος έπαιξε με αντεπιθέσεις και τελικά πήρε το τρόπαιο. Τα γκολ σημειώθηκαν στο 25’με πέναλτι από τον Ιωαννίδη και στις καθυστερήσεις (94’) από τον Ρομάντζη σε κενή εστία.

Διαιτητής: Σελεμίδης (Σίπκας, Ροδοβίτης). Τέταρτος ήταν ο Πασλαμούσκας. Αποβλήθηκε στο 65’ με απευθείας κόκκινη ο Χατζόγλου για σκληρό μαρκάρισμα.

Ν. ΜΥΛΟΤΟΠΟΣ: Διαμαντίδης, Καμτσίκης, Μουρατίδης, Ιωαννίδης, Φάβας, Καρράς, Χ. Καρράς (85’ Κωνσταντίνου), Ομφίδης, Γρηγορίου