Θρίλερ πρόκριση του Εδεσσαϊκού

Ύστερα από ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι, ο Εδεσσαϊκός έκανε τη δεύτερη υπέρβαση, κερδίζοντας στην εκπνοή την Πέλλα! Ο αγώνας έγινε στο στάδιο Γιαννιτσών λόγω τιμωρίας της έδρας της Πέλλας και είχε συγκλονιστική εξέλιξη, ενώ δεν έλειψαν και οι στιγμές έντασης στην κερκίδα, μεταξύ φιλάθλων των δύο ομάδων. Και οι δύο αντίπαλοι τα έδωσαν όλα για τη νίκη, οι «πράσινοι» ισοφάρισαν 10 λεπτά πριν το τέλος, πήγαν το ματς στην παράταση και πήραν τη νίκη, από την άλλη πολλά παράπονα εξέφρασε η Πέλλα για τη διαιτησία του Τομίδη. Είναι γεγονός, πάντως, ότι σε πολλά σημεία οι δύο ομάδες φάνηκαν ισάξιες
και τελικά όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, σε ματς που δύσκολα θα ξεχάσουν όσοι το είδαν. Σκόρερ: 45΄ Ευθυμιάδης 1-0, 80΄ Γκεοργκίεφ 1-1, 91΄ (παράτασης) Καπαγιάρογλου 1-2, Ευθυμιάδης 2-2, 120΄ Τσόρμπας 2-3. Έτσι, ο Εδεσσαϊκός πέρασε στον μεγάλο τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας τον ΠΑΟΚ Γιαννιτσών. Διαιτητής: Τομίδης (Σαββίδης, Εφραιμίδου), οι δύο ομάδες είχαν από μια αποβολή.