Θρίλερ πρόκριση στην Αγκαθιά

Πραγματοποιήθηκε η προημιτελική φάση του ερασιτεχνικού κυπέλλου ποδοσφαίρου Ημαθίας. Δραματική εξέλιξη είχε το ντέρμπι στην Αγκαθιά.
Στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της ημέρας, όπου αναμετρήθηκαν δύο εκπρόσωποι της Δ΄ εθνικής, η Αγκαθιά κέρδισε με τέρμα του Πατρίκα στο 90’ την Αλεξάνδρεια με 3-2. Η γηπεδούχος Νίκη προηγήθηκε με 2-0 με τέρματα των Λαμπριανίδη, Τσούπρου και στη συνέχεια έχασε τον Κουκουλή με κόκκινη κάρτα. Η Αλεξάνδρεια αντέδρασε, μείωσε με τον Τσακτάνη και ισοφάρισε με τον Πέικο στο 89’ αλλά ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα. Η Ένωση Αποστόλου Παύλου πέρασε στα ημιτελικά, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων απέκλεισε στην παράταση τον Σταυρό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Αγκαθιά – Αλεξάνδρεια 3-2, Ένωση Αποστόλου Παύλου-Νησέλι 1-0, Επισκοπή – Καβάσιλα 4-1, Τρίκαλα-Σταυρός 1-1, 2-1 παρ.