Θέαμα και γκολ στην Τρίπολη

Γκολ και θέαμα προσέφερε ο Αστέρας Τρίπολης σε 1.500 φιλάθλους του, που παρακολούθησαν το τελευταίο φιλικό του πριν από την έναρξη της Σούπερ Λίγκας. Οι Αρκάδες νίκησαν 2-0 την Ηλιούπολη στο γήπεδό τους. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Τσέζαρεκ (63') και Ζεάν Κάρλος (83'). Ο Αστέρας έφτασε στη νίκη με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα των Ντάνιελ Τσέζαρεκ, Ζεάν Κάρλος στο 63' και στο 83' αντίστοιχα, οι οποίοι άνοιξαν… λογαριασμό στα γκολ στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Στο 63ο λεπτό ο Βίλτσες «χόρεψε» την αντίπαλη άμυνα, κάνοντας υποδειγματική σέντρα από αριστερά και με κεφαλιά ο σπεσιαλίστας του είδους Τσέζαρεκ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων (1-0). Είκοσι λεπτά αργότερα και αφού σχεδόν όλοι οι παίκτες του Αστέρα γύρισαν υποδειγματι