Τελευταία… παράσταση με νίκη

19:36 8/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Στο τελευταίο παιχνίδι μπροστά στο κοινό του, πριν ισχύσει η ποινή των τεσσάρων αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε του Περιστερίου με 69-60.Αν και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φτάσει τη διαφορά στους 18 πόντους, το Περιστέρι με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να μειώσει στους 3 πόντους στην τελευταία περίοδο, χωρίς να καταφέρει να φύγει με τη νίκη από την Πυλαία, καθώς οι γηπεδούχοι
επικράτησε με 69-60 στον τέλος.

Μόλις στο 4’ το σκορ ήταν στο 10-3 με δύο τρίποντα του Μάρσαλ, ενώ η πρώτη περίοδος τελείωσε με το σκορ στο 19-11. Ο Μάρσαλ στο 17’ έκανε το 33-15, ανεβάζοντας τη διαφορά στους 18 πόντους, ενώ το ημίχρονο τελείωσε με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 16, 36-20. Τα τρίποντα ήταν αυτά που έκαναν τη διαφορά στο πρώτο μέρος, με το Περιστέρι να σουτάρει με 30%, έχοντας 3/10 και τους παίκτες του ΠΑΟΚ να έχουν 6/11 και ποσοστό 55% αντίστοιχα.

Με γρήγορο ρυθμό ξεκίνησαν οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο, το… κρεσέντο του Μάρσαλ συνεχίστηκε και το σκορ