Τα... σπάει η Λαμία

Την πρώτη... βόμβα στα προημιτελικά της Α1 βόλεϊ ανδρών έριξε στην Πάτρα η Λαμία, η οποία νίκησε με 3-2 την ΕΑΠ, σπάζοντας το πλεονέκτημα της έδρας των Αχαιών. Σε μια συναρπαστική αναμέτρηση που κρίθηκε τελικά στο τάι-μπρέικ, το συγκρότημα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου κατάφερε να σπάσει τη... μονοτονία στους πρώτους αγώνες των πλέι-οφ, κάνοντας την έκπληξη ως αουτσάιντερ, κόντρα στη δεύτερη του πρωταθλήματος. Αν και η ομάδα της Φθιώτιδας είχε την ευκαιρία να «καθαρίσει» πιο πριν την υπόθεση νίκη, όταν προηγήθηκε με 2-0, ενώ στο τέταρτο σετ έφτασε στο 24-22, χωρίς παρόλα αυτά να μπορέσει να τελειώσει το ματς. Η Πάτρα κατάφερε με 26-24 να οδηγήσει την αναμέτρηση στην παράταση, χωρίς όμως να κάνει και την ανατροπή.Η Λαμία πήρε ένα ασφαλές προβάδισμα δύ