Συντριβή Λίβερπουλ από Γαλατά (video)

Οι Κόκκινοι έφυγαν με μία «τριάρα» από το Τουκ Τέλεκομ Αρίνα, όπου η παρέα του Μίλαν Μπάρος έδειξε έμπρακτα ότι η Γαλατά είναι έτοιμη για μεγάλα πράγματα φέτος.   Μεγάλη απογοήτευση το αποψινό φιλικό της Λίβερπουλ στην Τουρκία και το νέο γήπεδο της Γαλατά, όπου οι παίκτες του Κένι Νταγκλίς κλείστηκαν στα καρέ τους από το σφύριγμα της σέντρας. Ο Τσέχος επιθετικός άνοιξε το σκορ κόντρα στην παλιά του ομάδα στο πρώτο δεκάλεπτο, εκμεταλλευόμενος την προβληματική άμυνα της Λίβερπουλ, η οποία έχει δείξει την αστάθειά της και στα προηγούμενα ματς προετοιμασίας. Ο Σωτήρης
Κυργιάκος έχασε μεγάλη ευκαιρία να χριστεί σκόρερ στο πρώτο 15λεπτο του αγώνα, όμως ο Μπάρος «ξαναχτύπησε» για την τουρκική ομάδα και διπλασίασε τα τέρματά της στο 39'. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, και συγκεκριμένα στο 84', ο Τζόαν Ελμάντερ έδωσε διαστάσεις... διασυρμού γράφοντας το τελικό 3-0 με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι.