Σύνθημα αντεπίθεσης από Λάζαρο!

15:38 5/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος του Παναθηναϊκού στα Πηγάδια, Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, μιλάει στο gazzetta.gr για την “πράσινη” βελτίωση κόντρα στην Ξάνθη και την αντεπίθεση που ετοιμάζουν οι πρωταθλητές!Στον αγώνα της 8ης Νοεμβρίου στο Περιστέρι, ήταν αυτός που στο 70ο λεπτό έλυσε
τον μέχρι εκείνη τη στιγμή δυσεπίλυτο “γρίφο” του σκοραρίσματος και χάρισε στην ομάδα τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς κόντρα στον Ατρόμητο. Στον πρώτο αγώνα του 2011, ο 24χρονος Θεσσαλονικιός επιθετικός, πέρασε ως αλλαγή στο 65ο λεπτό και λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης, “σφράγισε” την εκτός έδρας νίκη (2-0) του “τριφυλλιού” επί της Ξάνθης (που ήταν αήττητη για περισσότερους από 2 μήνες) και βοήθησε τον Παναθηναϊκό να κάνει ποδαρικό με το δεξί στη νέα χρονιά και να πετύχει ένα “διπλό” που τόσο πολύ χρειαζόταν. Το gazzetta.gr μίλησε μαζί του στο αεροδρόμιο της Καβάλας, λίγο πριν επιβιβαστεί στην πτήση της επιστροφής στην Αθήνα και σας παρουσιάζει τις σκέψεις του... - Το αποτέλεσμα του αγώνα της Ξάνθης αλλά και