Συνεχίζει ακάθεκτη η Ελεούσα

Λάσπη και βροχή δυσκόλεψαν αρκετά τους παίκτες της Ελεούσας να διατηρηθούν στην κορυφή της Α' κατηγορίας.

Το 2-1 επί του Χαροκοπίου ήταν αρκετό για να συντηρηθεί το +4 από την Πίνδο Κόνιτσας, η οποία από την πλευρά της δεν χρειάστηκε να κατέβει στο γήπεδο για να κερδίσει το Κουκλέσι.Τα... χρειάστηκε η Ελεούσα το περασμένο Σάββατο, αφού στον βαρύ αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της είδε το Ασβεστοχώρι να παίρνει το προβάδισμα με γκολ του Τάτση στο 10' και για ένα ημίχρονο αγχώθηκε. Στην επανάληψη, όμως, δύο γρήγορα γκολ στο 50' και το 54' από τους Βαζάτη και Τσαντή, άλλαξαν πολύ γρήγορα τα δεδομένα και έδωσαν τελικά τη νίκη στους γηπεδούχους.

Στον Α' όμιλο της Β' κατηγορίας το ντέρμπι των δύο πρωτοπόρων κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον, με το Βελισσάριο