Συγκλονιστική πρεμιέρα στην Πορτογαλία

Ένα από τα συναρπαστικότερα παιχνίδια της Πορτογαλικής λίγκας επεφύλασσε η πρεμιέρα της 10ης αγωνιστικής. Σετούμπαλ και Ρίο Άβε βρέθηκαν ισόπαλες σε ένα παιχνίδι που είχε τα πάντα.Ένα ματς που δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από τις πρωτοκλασάτες πορτογαλικές ομάδες, αφού μας πρόσφερε 6 γκολ, ανατροπές στο σκορ, αρκετές κίτρινες κάρτες και μία αποβολή.Το σκορ άνοιξε νωρίς (4’) ο Ντος Σάντος της Σετούμπαλ, αλλά μόλις στο 15’ ο Γιαζάλντε έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα. Μάλιστα το ημίχρονο βρήκε τη Ρίο Άβε να προηγείται 1-2, από το τέρμα του
Τόμας στο 32’.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα ήταν το ίδιο συγκλονιστικός. Ο Βαλντομίρο ισοφάρισε σε 2-2 με το γκολ του στο 54’, για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα ο Νέκα να ολοκληρώσει την ανατροπή γράφοντας το 3-2 στο 62’.Η φιλοξενούμενη Ρίο Άβε όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, αφού ο Τόμας χάρισε τον βαθμό της ισοπαλία σκοράροντας με τη λήξη του αγώνα και γράφοντας το τελικό 3-3. Να σημειώσουμε επίσης ότι στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ρί