Στον Ολυμπιακό το τουρνουά

Ο Ολυμπιακός ήταν ο νικητής του τουρνουά ποδοσφαίρου νέων «Εγνατία», που φιλοξενήθηκε το απόγευμα στο γήπεδο του Λαχανά. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν τον Ηρακλή με 2-1, έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τον Βασιλόγιαννη, ο οποίος, εκτός των δύο τερμάτων που σημείωσε, άφησε πολλές υποσχέσεις για την συνέχεια. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το πέναλτι του Βασιλόγιαννη. Ο Ηρακλής ισοφάρισε με τον Τσίτσια στο 54΄, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο νεαρός σκόρερ του Ολυμπιακού από κοντά πέτυχε το δεύτερο γκολ του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Αμέσως μετά πανηγύρισε βγάζοντας τη φανέλα του, με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον διαιτητή κ. Πετρίδη. Ηρακλής: Σάρντες, Ιβανίδης, Τούσιας, Κότσιος, Παπαστεργίου, Γατίδης, Ευσταθίου, Νατσιόπουλος, Νικήτας, Χήτας, Φ