Στο ρελαντί τα Σούρμενα

01:06 1/2/2010 - Πηγή: Gazzetta

Χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα τα Σούρμενα λύγισαν με 2-0 το τελευταίο του ομίλου Καλαμάκι, παραμένοντας έτσι στην κορυφή του 1ου ομίλου στην Α’ ΕΠΣΑ. Σε απόσταση αναπνοής και το Περιστέρι που νίκησε με το ίδιο σκορ τα Μελίσστα.

Η έκπληξη πραγματοποίηθηκε στην Πετρούπολη, όπου η Αναγέννηση στο τοπικό ντέρμπι λύγισε με 1-0 τον Άρη. Αξία αναφοράς και η επικράτηση της Ελευθερούπολης στον Χολαργό με 2-1, σ’ ένα παιχνίδι που κράτησε περίπου (με τι καθυστερήσεις) 98 λεπτά!

Διακοπή λόγω επεισοδίων

Στην Γ’ ΕΠΣΑ δεν τελείωσε λόγω επεισοδίων το παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΟ Κωφών και την Θύελλα Περιστερίου, αφού πριν την λήξη του ημιχρόνου οπαδοί των γηπεδούχων, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο έχοντας στο στόχαστρο τους παίκτες της φιλοξενούμε