Στο 91' η Γεωργία!

Με κεφαλιά του Σιράτζε στο 91', η Γεωργία έκαμψε την αντίσταση της Μάλτας (1-0). Η ομάδα του Κετσπάγια πέτυχε την πρώτη νίκη στον 6ο όμιλο, που συμμετέχει και η Ελλάδα.Μπορεί να ίδρωσε αλλά τελικά κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στον 6ο όμιλο η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια. Οι Γεωργιανοί, που στα δύο πρώτα ματς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με την Εθνική μας εκτός (1-1) και με το Ισραήλ εντός έδρας (0-0) χρειάστηκαν το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να βρουν τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα. Ο Σιράτζε, ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή στο ημίχρονο, πήρε κεφαλιά μέσα στην καρδιά της άμυνας της Μάλτας μετά από σέντρα από αριστερά και νίκησε τον Χάμπερ, που έπεσε αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το 1-0, που ήταν και το τελικό. Με αυτή τη νίκη η Γεωργία έφτασε τους πέντε βαθμούς σε τρία μα