Στις καθυστερήσεις το Ηράκλειο

Μια ανάσα από μια μεγάλη γκέλα έφτασε το Ηράκλειο που κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Αναγέννησης Πετρούπολης στο... εικοστό λεπτό των καθυστερήσεων (3-2). Το ματς είχε διακοπεί δύο φορές (για 15 λεπτά συνολικά, λόγω επεισοδίων στην εξέδρα που οδήγησαν στην αναγκαστική αποχώρηση των φιλάθλων (όπως απαίτησε το διαιτητικό τρίο). ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ/2-3ΣΚΟΡΕΡ: 38' πεν. Ντάνας, 63' Βάσος - 2' Παπαδάκης, 107' πεν. Λαγός 110' Βαζέχα με κεφαλιάΑΠΟΒΟΛΗ: 95' ΤσολάνηςΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βαμιανάκης, Τάμαλης-ΜπάσταςΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ:
Μπόσιος, Ρέντσος (104' Παπαδόπουλος), Ντάνας, Κοβάνης, Μπάρδας, Λαμπρόπουλος, Τέτα (65' Αλιμπράντης), Μαργαριτόπουλος, Βάσος (110' Παππάς), Τσολάνης, ΝταήςΗΡΑΚΛΕΙΟ: Σταματίου, Κακαμπάκος (53' Λαγός), Καφετζής, Λαμπέρσκι, Ευθυμίου, Παπαδάκης (39' Διαμαντάκης), Γεωργουδάκης (53' Βαζέχα), Ντε Μπαρτόλο, Κουτσουδάκης, Ανδρεάδης, Παραστατίδης.  ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ/4-1ΣΚΟΡΕΡ: 3', 20' Μαρτέκας, 86' πεν., 90' Σφακιανάκης-62' ΚαστρίτηςΑΠΟΒΟΛΗ: 86' ΣτάρκοςΔΙΑΙΤΗΤΕΣ