Στην επόμενη φάση ο Πανθρακικός

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Πανθρακικός κατάφερε, έστω και στην παράταση να επικρατήσει του Απόλλωνα Σμύρνης με 3-1 και να πάρει το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, με κορυφαία στιγμή στο 40’ , όταν ο Σουλτανίδης έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, καθώς το πέναλτι που εκτέλεσε, απέκρουσε ο Κατσούλης. Στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 51’, ο Κύργιας με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στον Απόλλωνα και η ισοφάριση ακολούθησε στο 83’ με τον Καζάκη. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση με τον Σουλτανίδη στο 93’ και το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Καζάκη στο 95’, να διαμορφώνεται το τελικό 1-3. * Στο 39’ αποβλήθηκε ο Κωνσταντίνου με κόκκινη ενώ στο 80' αποβλήθηκε από τον δια