Σταμάτησε στα δώδεκα η... ταρίφα!

Το σκορ της χρονιάς πέτυχε η Σπάρτα Ρότερνταμ η οποία συνέτριψε με 12-1 την Αλμέρ Σίτι για την δεύτερη κατηγορία της Ολλανδίας! Οκτώ γκολ πέτυχε ο Βόσκαμπ!Αποφασισμένη να επιστρέψει άμεσα στην Eredivisie, λίγους μόλις μήνες μετά τον υποβιβασμό της, φαίνεται η Σπάρτα Ρότερνταμ. Η ομάδα του μεγάλου λιμανιού της Ολλανδίας διέλυσε εντός έδρας με 12-1 την Αλμέρ Σίτι, πετυχαίνοντας από έξι γκολ σε κάθε ημίχρονο! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Βόσκαμπ που σκόραρε οκτώ φορές, οι πέντε εκ των οποίων διαδοχικές! Αξίζει, επίσης, να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 17ο λεπτό, γεγονός που σαφέστατα έπαιξε το ρόλο του στην έκταση του σκορ. Όσο για το γκολ της τιμής, αυτό ήρθε στο 82' με τον Ρόμπερτσον και ήταν το τελευταίο στο π