Στα πλέι οφ με Καμπάνταη!

Ο ΟΦΗ έχασε μία... ντουζίνα ευκαρίες απέναντι στη Δόξα, η μπάλα παραλίγο να τον... τιμωρήσει στο 90', όταν το γκολ του Μαρκόφσκι ακυρώθηκε, όμως τελικά πήρε πανάξια νίκη με 2-0 χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Καμπάνταη!Στο 7' στην πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού ο Καμπάνταης με εξαιρετική προσπάθεια και σουτ νίκησε τον Σερεμέτ, που ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τη Δόξα, και έκανε το 1-0 για τον ΟΦΗ. Η συνέχεια
ανήκε στους Κρητικούς, οι οποίοι έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» το παιχνίδι. 2' αργότερα ο Γιακούμπου βρέθηκε απέναντι στον Σλοβένο τερματοφύλακα, ο οποίος απέκρουσε, η μπάλα κατέληξε στον Καμπάνταη, ο οποίος έκανε το πλασέ, όμως ο Χατζηζήσης έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Στο 30' ο Αγρίτης επιχείρησε το σουτ πάνω στην κίνηση έξω από την περιοχή, με τον Σέρεμετ να διώχνει σε κόρνερ με δυσκολία, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι Δραμινοί έχασαν τη μοναδική τους ευκαιρία στο παιχνίδι, όταν ο Γελαδάρης βρέθηκε στη μικρή περιοχή του Βεζυρίδη