Σκόρερ Σιαλμάς και… τεσσάρα! (videos)

Μίνι διπλό αποφόρτισης από τον Μανόλο Χιμένεθ στο γήπεδο της ομάδας Μούρα που έγινε το πρωινό πρόγραμμα εκγύμνασης και είχε πολλά γκολ με την ομάδα του Καφέ να κερδίζει εκείνη του Δέλλα χάρη στον Σιαλμά (4-1, videos). «Δεν υπάρχει καλύτερη αποθεραπεία και πρόγραμμα αποκατάστασης από ένα σύντομο και δυνατό μεταξύ σας δίτερμα την επόμενη μέρα ενός 90λεπτου»… Τα συγκεκριμένα λόγια έχει χρησιμοποιήσει στο παρελθόν ο Αλεξ Φέργκιουσον μιλώντας σε εκπροσώπους του Τύπου στο Νησί του
ποδοσφαίρου όταν διάβασε τις απορίες των Αγγλων αθλητικογράφων για το γεγονός ότι οι παίκτες της Γουνάιτεντ έπειτα (μία μέρα μετά) από κάθε επίσημο ματς παίζουν για περισσότερο από 30 λεπτά ένα διπλό… Προφανώς της ιδίας άποψης είναι και ο Μανόλο Χιμένεθ κρίνοντας από το πρόγραμμα της πρωινής προπόνησης και το γεγονός ότι οι παίκτες της ΑΕΚ έκαναν χθες για 25 λεπτά μίνι δίτερμα. Η ομάδα του Καφέ κέρδισε με μεγάλη ευκολία και τελικό σκορ 4-1 εκείνη των Δέλλα και Λυμπερόπουλου έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Σιαλμά ο οποίος σημείωσε δυο τέρματα έπειτα από εξαιρετική συνεργασία (στο πρώτο) με τον Χοσέ Κάρλος (και στο δεύτερο) με τον Γρηγόρη Μάκο. Τα άλλα δυο γκολ σημείωσαν οι Καφές (έκανε το 1-0 ανοίγοντας τον… δρόμο για τη νίκη) και Νικόλτσης (διαμόρφωσε το τελικό 4-1) που μετά το γκολ του στο φιλικό με την Οντράντσι δείχνει μία συνέπεια με την επαφή του με τα αντίπαλα δίχτυα. Για την ομάδα των «Τράι» και «Λύμπε» σκόραρε ο Ρότζερ Γκερέιρο που σημείωσε το πιο όμορφο τέρμα του διπλού με δυνατό και τεχνικό σουτ…