Σκόραρε και ο Μάτος (video)

Χτες ήταν ο Ντουντού, σήμερα ο Μάτος, ο οποίος σκόραρε στην νίκη της Μποταφόγκο επί της Γκρέμιο του Γκάμπριελ. Οι… βραζιλιάνοι της Ελλάδας δείχνουν να έχουν καλή επαφή με τα αντιπαλα δίχτυα στις πρώτες αγωνιστικές του Βραζιλιάνικου πρωταθλήματος. O Μαρσέλο Μάτος συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις με την φανέλα της Μποταφόνγκο και σήμερα έβαλε το λιθαράκι του για τη νίκη της ομάδας του με 2-1 επί της Γκρέμιο. Βασικό στέλεχος της βραζιλιάνικης ομάδας, αγωνίστηκε βασικός και για 88
αγωνιστικά λεπτά, ενώ στο 70’ σκόραρε με κοντινή κεφαλιά ανοίγοντας το σκορ. Λίγο μετά το 1-0 όμως έσβησαν τα φώτα στο γήπεδο και έτσι ο αγώνας διεκόπη αναγκαστικά για 20 λεπτά. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 82’ με τον Έλκεσον, εκμεταλλευόμενοι και την αριθμητική υπεροχή από την αποβολή του Λούκας Φερνάντο στο 69’. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 88’ σε 2-1, με τον Πίντο Ράφαελ Μάρκες, που ήταν και το τελικό σκορ. Να θυμίσουμε ότι αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά τις επόμενες μέρες, οι πράσινοι περιμένουν τον Μάτος να ενσωματωθεί στην αποστολή για την προετοιμασία του Παναθηναϊκού, στις 2 Ιουλίου.