Προβάδισμα στο τέλος για Σιμπίρ

Το γκολ του Ντεγκτιάρεφ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στην Σιμπίρ τη νίκη με 1-0 επί της Αϊντχόφεν και έτσι οι Ρώσοι θα ταξιδέψουν στην Ολλανδία έχοντας προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa.Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία των σημερινών play off του Europa League, η Σιμπίρ απέκτησε πλεονέκτημα για την πρόκριση καθώς με γκολ του Ντεγκτιάρεφ στο 92' κέρδισε την Αϊντχόφεν με 1-0. Οι δύο ομάδες έπαιζαν περίπου από το τέλος του πρώτου μέρους με δέκα παίκτες (για την PSV αποβλήθηκε ο Ροντρίγκεζ στο 39' και για την Σιμπίρ ο Σεφτσένκο στο 43'). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Πέμπτη (19/08): Σιμπίρ-Αϊντχόφεν 1-0 (90'+2 Ντεγκτιάρεφ) Τρίτη (18/08) Άρης-Αούστρια Βιέννης 1-0 (90'+3