Πρώτη νίκη για Παλμέιρας

Η Παλμέιρας κατάφερε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις από την ισοπαλία της πρώτης αγωνιστικής του περιφερειακού πρωταθλήματος του Σάο Πάουλο, κερδίζοντας εκτός έδρας την Ιτουάνο με 4-1.Διασκέδασε τις κακές εντυπώσεις από το στραβοπάτημα στην πρεμιέρα η Παλμέιρας που κατάφερε να κερδίσει εκτός έδρας την Ιτουάνο με 4-1.Ο Κλέμπερ που πέτυχε δυο γκολ, το ένα από αυτά με πέναλτι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την Παλμέιρας, που στο πρώτο ημίχρονο ανησύχησε καθώς η Ιτουάνο ήταν αξιόμαχη. Το
σκορ άνοιξε ο Κλέμπερ με πέναλτι στο 27’ ωστόσο λίγο πριν οι δυο ομάδες κατευθυνθούν στα αποδυτήρια ο Γουέλτον ισοφάρισε.Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Παλμέιρας ξύπνησαν και μετά από έναν επιθετικό μονόλογο κατάφεραν να πετύχουν 3 γκολ και να πάρουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα Παουλίστα.Ιτουάνο – Παλμέιρας 1-4(45’ Γουέλτον – 27’Κλέμπερ, 54’ Ντινέι, 61’ Κλέμπερ, 90’ Τίνγκα)Μποταφόγκο ΣΠ – Νοροέστρε 2-2(11’ Σοάρες, 68’ Μοασίρ – 57’ Ρικαρντίνιο, 74’ Ζε Κάρλος)