Πρώτη ήττα για Ατρόμητο

21:51 2/8/2011 - Πηγή: Gazzetta
Την πρώτη ήττα γνώρισε ο Ατρόμητος στο Πράβετς, καθώς ηττήθηκε 2-1 από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι. Προηγήθηκαν οι Περιστεριώτες με τον Αναστασάκο. Από ένα δοκάρι οι δυο ομάδες. Μπορεί να ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας στο Πράβετς, που ήταν και η πρώτη του ήττα στα φιλικά παιχνίδια επί βουλγαρικού εδάφους, όμως ο Ατρόμητος έδειξε καλά στοιχεία. Οι Περιστεριώτες είχαν την υπεροχή με καλή κυκλοφορία της μπάλας στο πρώτο
ημίχρονο κι ένα δοκάρι στο δεύτερο, όμως δυο λάθη στην άμυνα έφεραν και τα εις βάρος τους γκολ. Στο 12' ο Πίτου έδωσε την μπάλα στον Μακρή, που θέλησε να βρει τον Μπρίτο, αλλά αυτή κόντραρε και στρώθηκε στον Αναστασάκος, ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ. Ωστόσο, στο 21' ο Μοράες, που στο 8' είχε δοκάρι, ισοφάρισε με ψηλοκρεμαστό σουτ. Ο ίδιος παίκτης στο 37' διαμόρφωσε το τελικό σκορ, καθώς εκμεταλλεύτηκε ξανά τη λάθος συνεννόηση των αμυντικών του Ατρομήτου. Τέλος, στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των δυτικών προαστίων είχε δοκάρι με τον Σφακιανάκη στο 67', ενώ ο ρυθμός έπεσε και κυριάρχησαν τα δυνατά μαρκαρίσματα στον αγωνιστικό χώρο. Οι συνθέσεις Ατρόμητος: Ράντμαν (72’ Ραχιώτης), Σκόνδρας (52’ Νάστος), Γιαννούλης (75’ Αργυρός), Φυτανίδης (75’ Καντούτσης), Τόμας (46’ Ζουέλα), Μακρής (52’Μπάλλας), Πίτου Γκαρσία( 52' Καραγκούνης), Τάτος (46’ Σφακιανάκης), Επστάιν (52’ Αθανασίου), Μπρίτο (75’ Καραμάνος), Αναστασάκος (52’ Μπέλιτς) ΤΣΣΚΑ Σόφιας: Μακεντζίεφ, Βιντάνοφ, Τζούνιορ, Καρατσάνακοφ, Στογιάνοφ, Γίβετς, Μοράες, Κοστόφ, Γκριγκόροφ, Νικόλοφ, Χαλίνοβιτς. Έπαιξαν και οι Κονσταντίνοφ, Γκράντσοφ, Ιακίμοφ, Βανταλόφσκι.