Πρώτη γκέλα για Γιούβε

Μετά από τέσσερις σερί νίκες, η Γιουβέντους υποχρεώθηκε στην πρώτη απώλεια βαθμών, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με την Τζένοα με 2-2 για την 5η αγωνιστική της Serie A και είναι πλέον ισόβαθμη στην κορυφή με την Ιντερ. Δύο γκολ ακυρώθηκαν για τους μπιανκονέρι, με το ένα εξ αυτών να είναι αμφισβητούμενο. Η Γιούβε άρχισε ιδανικά το ματς και στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ, καθώς ο Μαρκίζιο γύρισε από αριστερά, ο Καμορανέζι έκανε υπέροχη προσποίηση και ο Ιακουίντα με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Αμέλια για το 0-1. Στο πρώτο 25λεπτο οι Τορινέζοι ήταν εμφανώς καλύτεροι και είχαν τις φάσεις για να πετύχουν κι ένα δεύτερο γκολ. Δεν τα κατάφεραν και τελικά... τιμωρήθηκαν στο 31', όταν ο Μέστο με κεφαλιά ισοφάρισε. Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Γιουβέντους ήταν και πάλι η ομάδα που πήρε τον έλεγχ