Προκρίθηκε το Βατερό

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών πέρασε ο Εθνικός Βατερού, κερδίζοντας με 0-1 του Πόντιους Κατερίνης στην παράταση και ύστερα από ένα αρκετά καλό ματς.

Στους «4» η ομάδα του νομού Κοζάνης θα αντιμετωπίσει τον Τηλυκράτη Λευκάδας, ο οποίος προσπέρασε το εμπόδιο της ΑΕ Πιερέων. Ήταν ένα μοιρασμένο παιχνίδι, με τους Πόντιους να έχουν την κυκλοφορία της μπάλας, αλλά το Βατερό να είναι πιο απειλητικό. «Χρυσός» σκόρερ για τους κυανόλευκους ήταν στο 114’ ο Μετικάνος, ο οποίος έβαλε ένα εντυπωσιακό γκολ

από το κέντρο. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, στο 18’ ο Μετικάνος στρώνει στον Κ. Κιβρακίδη, σουτάρει, αλλά μπλοκάρει ο Βασιλειάδης. Στο 20’ πλασέ του Ταρασιάδη, ύστερα από σέντρα του Κουμορτζή, πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 44’ την ίδια τύχη είχε το φάουλ του Παπαγιανόπουλου. Στο 47’ σουτ Αποστολίδη, έξω από τη περιοχή, σώζει ο πορτιέρο των κίτρινων στη γωνία του. Στο αμέσως επόμενο λεπτό γυριστό σουτ Νάννο