«Πέταξε» βαθμούς ο ΠΑΟ Ρουφ

Ο ΠΑΟ Ρουφ έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνος στην κορυφή του Νοτίου ομίλου μετά το τελικό 1-1 με τον Ηρακλή Ψαχνών για την 9η αγωνιστική της Football League 2. «Διπλό» για τον Παναιγιάλειο (2-0) κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, που τον ανέβασε επίσης στην πρώτη θέση.Ο ΠΑΟ Ρουφ «δούλεψε» για την Κόρινθο, η οποία με έναν αγώνα λιγότερο μπορεί να ελπίζει σε ένα θετικό αποτέλεσμα στην
έδρα της Παναχαϊκής την προσεχή Δευτέρα (15/11), οπότε και ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής, που θα της επιτρέψει να απολαμβάνει τη μοναξιά της πρώτης θέσης. Ο Ηρακλής Ψαχνών βρέθηκε να προηγείται μόλις στο 8ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μεθενίτη, για να ισοφαρίσουν λίγα λεπτά πριν από το ημίχρονο οι γηπεδούχοι, μένοντας στο τελικό 1-1.

Ο Παναιγιάλειος συνέχισε με επιτυχία τις υποχρεώσεις του μετά το εκτός έδρας 2-0 κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, που τον ανέβασε, έστω και προσωρινά στην κορυφή, ενώ ο Ασπρόπυργος πέρασε νικηφόρα από την Κερατέα κόντρα στον τοπικό Κεραυνό με 1-0