«Πελάτες» και φέτος!

Η εκπληκτική παράδοση της Φενέρ όταν υποδέχεται την Γαλατασαράι δεν σταμάτησε ούτε φέτος. Τα «κίτρινα καναρίνια» επικράτησαν με 3-1 της αντιπάλου του Παναθηναϊκού κερδίζοντας την για δέκατη σερί φορά εντός έδρας! Γκέλα για την Ντιναμό, που παραχώρησε ισοπαλία στην ουραγό του ρουμάνικου πρωταθλήματος, στο 0-0 έμεινε η Στουρμ με τον Νέουσταντ. Φενέρ και φέτος! Στους πέντε βαθμούς αυξήθηκε και πάλι η διαφορά της Φενέρμπαχτσε από την Γαλατασαράι καθώς τα «κίτρινα καναρίνια» επικράτησαν με 3-1 στο μεγάλο ντέρμπι του τουρκικού πρωταθλήματος. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Άλεξ που σκόραρε δύο φορές, στο 12ο λεπτό και στο 53' με πέναλτι. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού μείωσε τρία λεπτά αργότερα με τον Χακάν Μπαλτά, όμως στο τελευταίο τέταρτο έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κεϊτά. Στις καθυστερήσε