ΠΑΣ ολε με Σαϊτιώτη κι Ελέ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Σαϊτιώτη, ο ΠΑΣ Γιάννενα κατάφερε έστω και δύσκολα να κάμψει την αντίσταση της Καβάλας στο γήπεδο των Ζοσιμάδων με 2-1. Ο Έλληνας επιθετικός ήταν όλα τα λεφτά, αφού σημείωσε και τα δύο τέρματα για την ομάδα του Γιώργου Παράσχου με τον Ιωάννου απλά να μειώνει στις καθυστερήσεις. Αδικούνται από το αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι που έπεσαν πάνω σε ένα εκπληκτικό Δημήτρη Ελευθερόπουλο που είχε κατεβάσει ρολά. Ο ΠΑΣ ήθελε να ξεκινήσει από την αρχή δυνατά και με τη βοήθεια το κόσμου πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε από την αρχή. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κούσας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ δείχνοντας τις προθέσεις των γηπεδούχων. Η πίεση του ΠΑΣ συνεχιζόταν και ο Ιτάνζ στο 16' έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Τζάνη. Τελικά η υ