Πάρτε του την σφυρίχτρα! (video)

Τελικά δεν τα έχουμε δει όλα... Διαιτητής στην Κύπρο ακύρωσε γκολ από πέναλτι επειδή ο παίκτης προσποιήθηκε, αλλά δεν διέταξε την επανάληψη δίνοντας την μπάλα στους αντίπαλους!
Στην ιστορία θα μείνει η αναμέτρηση του Εθνικού Άχνας με την ΑΕ Λεμεσσού για την 10η αγωνιστική του κυπριακού ππωταθλήματος. Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο διαιτητής Χριστοδούλου δίνει πέναλτι για τους φιλοξενούμενους και ο Φρέντι αναλαμβάνει την εκτέλεση.

Ο άσος της ΑΕΛ προσποιήθηκε πριν σουτάρει και σκοράρει, γεγονός που οδήγησε τον Χριστοδούλου να ακυρώσει το γκολ παρόλο που ο κανονισμός δεν προβλέπει πλέον κάτι τέτοιο.

Ωστόσο, ο διαιτητής δεν έδωσε ούτε επανάληψη όπως θα έπρεπε! Αντίθετα, έδωσε έμμεσο υπέρ των γηπεδούχων προκαλώντας τις αντιδράσεις της ΑΕΛ, με το ματς να τελειώνει 0-0...