«Πάνθηρας»!

Με επιβλητική εμφάνιση ο Πανιώνιος «κατάπιε» τον Πανελλήνιο με 86-69, πέτυχε την 8η νίκη του έπειτα από 17 αγωνιστικές και πραγματοποίησε σημαντικό βήμα για την είσοδό του στα πλέι οφ...Μεγάλο ματς πραγματοποίησε ο Κοβίλ στο πρώτο ημίχρονο όπου σκόραρε και τους 18 πόντους του, ενώ στην επανάληψη τα ηνία στο σκοράρισμα ανέλαβαν οι Μπάρλος, Άντερσον και Άλεξιτς «σφραγίζοντας» τον
«κυανέρυθρο» θρίαμβο.

Πέντε παίκτες των «Ολυμπιονικών» (Παπαμακάριος, Κράμπενχοφτ, Σμιθ, Σκλάβος και Φράνσις) είχαν διψήφιο αριθμό πόντων αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό.Ο Ραιβόν Κοβίλ έμοιαζε σαν… αφηνιασμένος από το ξεκίνημα του ματς. Σκοράροντας τους 12 από τους 21 πόντους της ομάδας του ως το 7’ την έφερε μπροστά στο σκορ με 21-15. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με 26-21 αφού από την άλλη πλευρά υπήρχε το αντίπαλο δέος που λεγόταν Τορίν Φράνσις, ο οποίος είχε ως τότε 10 πόντους.Στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως, τόσο ο Φράνσις όσο και οι υπόλοιποι «κυανόλευκοι» σίγησαν σε αντίθεση με τους «κυανέρυθρους». Έ