Πάλι στο τέλος οι Νυχτερίδες!

01:16 3/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Αρχίζουν να γίνονται συνήθεια στην Βαλένθια η νίκες στα τελευταία λεπτά των αναμετρήσεων, καθώς με γκολ του Μάτα στις καθυστερήσεις λύγισαν την Εσπανιόλ και μπήκαν με το δεξί στο 2011.Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι είχαν να δώσουν Βαλένθια και Εσπανιόλ στην αυγή του 2011, καθώς το παιχνίδι μεταξύ τους θα καθόριζε την ομάδα που θα καθόριζε την ομάδα που θα βρισκόταν στην τέταρτη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.Ενώ όλα έδειχναν ότι η Εσπανιόλ θα γύρναγε στην Βαρκελώνη με το βαθμό της ισοπαλίας που θα διατηρούσε ισόβαθμες
τις δυο ομάδες, οι νυχτερίδες χτύπησαν και πάλι στο τέλος.Στις καθυστερήσεις ο Χουάν Μάτα έκανε το 2-1 και έδωσε την πολύτιμη νίκη, μαζί με το αβαντάζ τριών βαθμών από την Εσπανιόλ, στην ομάδα του.Το σκορ για την Βαλένθια είχε ανοίξει ο Αντούριθ στο 29’ και ισοφάρισε για την Εσπανιόλ ο… Κόστα που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Πλέον η Βαλένθια… στρογγυλοκάθισε στην τέταρτη θέση του πίνακα του Ισπανικού πρωταθλήματος και γλυκοκοιτάζει την τρ