Οξυγόνο στα Πηγάδια (video)

Βαθιά ανάσα στην προσπάθεια που κάνει να βρεθεί στον αφρό της Superleague πήρε η Ξάνθη, η οποία επικράτησε στα Πηγάδια του Πανσερραϊκού με 2-0. Μαρσελίνιο και Ελινγκτον τα γκολ.Στο πρώτο ημίχρονο οι φίλαθλοι πρέπει να... μετάνιωσαν για την επιλογή τους να πάνε στο γήπεδο και να δουν το ματς. Οι παίκτες των δύο ομάδων έδωσαν μάχες στο χώρο του κέντρου και από εκεί και πέρα... ουδέν. Χωρίς καμιά σημαντική
στιγμή μπροστά στις δύο εστίες κύλησαν τα πρώτα 45 λεπτά. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και άρχισαν να πιέζουν την άμυνα της ομάδας των Σερρών. Στο 61' όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έχασαν την πρώτη καλή ευκαιρία, όταν Ο Λεοζίνιο έβγαλε τον Γεωργιάδη τετ α τετ με τον Λυμπερόπουλο, αλλά ο πορτιέρο της Ξάνθης απέκρουσε, η μπάλα έφτασε στον Νταλέ, αλλά αυτός προ κενής εστίας την έστειλε άουτ!

Ο κίνδυνος φαίνεται πως αφύπνισε τους γηπεδούχους, οι οποίοι λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 69' κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Τότε ο Μαρσελίνιο πέρασε όπ