Οver εντός, under εκτός!

Σε... στανταράκι του στοιχήματος τείνει να εξελιχθεί ο Ολυμπιακός, αφού στα εκτός έδρας παιχνίδια του μπαίνουν συνήθως λιγότερα από 3 τέρματα, δηλαδή έρχονται under! To gazzetta.gr θυμίζει.

Οκτώ εκτός έδρας παιχνίδια έχει δώσει ο Ολυμπιακός στον πρώτο γύρο της φετινής Superleague
και στα πέντε από αυτά, τα μικρά σκορ που έχουν φέρει οι Πειραιώτες με τους αντιπάλους του τείνουν να καθιερώσουν το... under ως κανόνα. Το gazzetta.gr θυμίζει!

Τα under ξεκινούν στις... Σέρρες! (0-1)

Βρισκόμαστε στην 3η αγωνιστική και ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στις Σέρρες για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Πανσερραϊκό.
Οι Πειραιώτες καταφέρνουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης με σκορ 0-1, με γκολ του Μάρκο Πάντελιτς στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

«Καθαρίζει» στο Παγκρήτιο (0-2)

Στο... πολυθρύλητο ματς της 10ης αγωνιστικής που διήρκεσε περίπου μια εβδομάδα (λόγω της διακοπής στο ημίχρονο κτλ.), οι ποδοσφαιριστές του Ερνέστο Βαλβέρδε έκαναν