Ούτε τώρα η Έβερτον

Την τρίτη της σερί εντός έδρας ισοπαλία, και μάλιστα με το ίδιο σκορ, παραχώρησε σήμερα η Έβερτον. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League έμεινε στο 1-1 με την Άστον Βίλα και διατηρήθηκε κάτω από την μέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μαζέψει 12 βαθμούς σε δέκα παιχνίδια. Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική αγωνιστική που τα «ζαχαρωτά» δεν μπόρεσαν να πανηγυρίσουν νίκη, παρότι το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον καλύτερο τρόπο έπειτα από το γκολ του Μπιλιαλέντινοφ στην εκπνοή. Ωστόσο, δύο μόλις λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Κάριου ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η τρίτη σερί εντός έδρας ισοπαλία για την Έβερτον, καθώς είχαν προηγηθεί αυτές με την Στόουκ και Γουλβς, με το ίδιο σκορ. Αξίζει να σημειωθεί πως τόσο τα «ζαχαρωτά» όσο και η Βίλα τελείωσαν με δέ