Όταν «ξύπνησε», ήταν Κολοσσός!

Το «Βενετόκλειο»... ανήκει στον Κολοσσό Ρόδου και το πλήρες Περιστέρι το έμαθε από πρώτο χέρι. Παρότι στο πρώτο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 16 πόντους, οι πλήρεις «θαλασσί» έφτασαν στην ανατροπή με 67-58!Οι γηπεδούχοι ήταν από κακοί έως πολύ κακοί στο κακό πρώτο ημίχρονο, το τέλος του οποίου τους βρήκε στο -16! Οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου είχαν σουτάρει μέχρι εκείνο το σημείο 7/24 δίποντα και 0/11 τρίποντα, με το Περιστέρι να μην αφήνει την ευκαιρία να πάει χαμένη και διά χειρός Σκοτ και Κινγκ (14π. και 8π. μέχρι το ημίχ.) να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 19-35.Στο δεύτερο 20λεπτο, όμως, όλα ήταν διαφορετικά. Με «όπλο» την πολύ καλή άμυνα, ο Κολοσσός άρχισε με 14-0 σερί, πλησιάζοντας στο 24'55'' σε 33-35. Η ομάδα του Αργύρη Πε